0item(s)

W chwili obecnej w Twoim koszyku nie ma żadnego produktu.
Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie!.

Product was successfully added to your shopping cart.

Wiertła Trepanacyjne

Ustaw kierunek malejący

   

Produkty 1 do 12 z 108

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Ustaw kierunek malejący

   

Produkty 1 do 12 z 108

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Wiertła trepanacyjne

Wiertło jest rodzajem narzędzia skrawającego do wykonywania otworów z wykorzystaniem wiertarki lub innej obrabiarki z obrotowym napędem. Wiertła trepanacyjne (określane również jako wiertła koronowe, wiertła rurowe lub frezy rurowe) mają postać rury (do wierceń głębokich) lub „garnka” (do wierceń płytkich).

Wiertła trepanacyjne – wiercenie

Praca wierteł trepanacyjnych charakteryzuje się tym, że skrawanie materiału obrabianego zachodzi jedynie po obwodzie wykonywanego otworu za pomocą ostrzy, które rozmieszczone są na krawędzi części roboczej. Dzięki takiej budowie powstaje znacznie mniejsza ilość wiórów oraz oszczędza się materiał, gdyż powstały po wycięciu otworu „korek” może być ponownie użyty, co może mieć znaczenie szczególnie w przypadku, gdy wierci się w wartościowym materiale znacznej grubości. Wiertła trepanacyjne umożliwiają wykonywanie otworów w pełnym materiale bez konieczności nawiercania.

Zalety wierteł trepanacyjnych

Praca wiertłami trepanacyjnymi jest znacznie czystsza, gdyż ograniczona jest ilość wiórów oraz bardziej oszczędna ze względu na możliwość ponownego użycia wykrojonego materiału. Ich specyficzna konstrukcja ogranicza zapotrzebowanie na moc doprowadzającą, a wykonanie nimi otwory nie wymagają gratowania (czyli usuwania ostrych pozostałości materiału na krawędziach otworu), są gładkie i precyzyjne co zbliża pracę wiertłami trepanacyjnymi raczej do rozwiercania niż wiercenia. Wiertłami trepanacyjnymi można wiercić otwory otwarte oraz zachodzące na siebie. 


[profiler]
Memory usage: real: 42205184, emalloc: 40486232
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem