0item(s)

W chwili obecnej w Twoim koszyku nie ma żadnego produktu.
Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie!.

Product was successfully added to your shopping cart.

Kosy/Wykaszarki

Ustaw kierunek malejący

   

Produkty 1 do 12 z 18

  1. 1
  2. 2
Ustaw kierunek malejący

   

Produkty 1 do 12 z 18

  1. 1
  2. 2

Kosy i wykaszarki

Kosy i wykaszarki to stosunkowo niewielkich rozmiarów sprzęty, które służą do koszenia roślin oraz wykonywania prac pielęgnacyjnych po strzyżeniu trawy kosiarką.

Różnica między kosą, a wykaszarką

Wykaszarki umożliwiają dotarcie w trudnodostępne miejsca takie jak: pnie drzewek, krawędzie chodnika, ściany, ogrodzenia, czy wąskie przejścia. Dzięki nim można precyzyjnie i delikatnie odsłonić kwiaty i krzewy. Są niezastąpione wszędzie tam, gdzie czterokołowa kosiarka nie da sobie rady. Kosy natomiast świetnie sprawdzają się w dużych, dzikich ogrodach, gdzie pielęgnacja zieleni nie jest systematyczna. Umożliwiają efektywne koszenie na przykład bardzo wysokiej trawy lub grubszych zarośli.

Rodzaje kos i wykaszarek

Na rynku dostępne są kosy i wykaszarki o różnym zasilaniu. Sprzęty akumulatorowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie ciszy, na przykład na osiedlach. Kosy i wykaszarki elektryczne również sprawdzą się w pracach przydomowych, ponieważ do ich pracy konieczna jest bliskość gniazda elektrycznego. Są ciche i stosunkowo tanie. Urządzenia spalinowe natomiast wyposażone są w silnik, nie wymagają więc podłączenia do sieci. Sprawdzają się na terenach bardziej rozległych, są silniejsze i bardziej wszechstronne.

Mechanizmy tnące kos i wykaszarki

Kosy i wykaszarki mogą być wyposażone w różne mechanizmy tnące. Te z głowicą z nylonową żyłką wykorzystywane są zazwyczaj do prac w przydomowych ogródkach. Żyłka może wysuwać się w głowicach w sposób ręczny, półautomatyczny lub automatyczny. Silniejsze i bardziej wszechstronne są sprzęty wyposażone w głowice z nożami tnącymi, wykonanymi z tworzywa sztucznego lub metalu. W profesjonalnych kosach natomiast, montuje się tarcze tnące, które umożliwiają karczowanie chwastów i pracę na większych połaciach terenu.


[profiler]
Memory usage: real: 43253760, emalloc: 42243280
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem