0item(s)

W chwili obecnej w Twoim koszyku nie ma żadnego produktu.
Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie!.

Product was successfully added to your shopping cart.

Młoty udarowo-obrotowe

Ustaw kierunek malejący

   

Produkty 1 do 12 z 27

  1. 1
  2. 2
  3. 3
Ustaw kierunek malejący

   

Produkty 1 do 12 z 27

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Młoty udarowo-obrotowe

Młot udarowo-obrotowy to elektronarzędzie, które umożliwia efektywne kłucie i wiercenie w twardych i kruchych materiałach, takich jak beton, cegła, czy kamień.

Młot obrotowo-udarowy – funkcjonalność

Młoty obrotowo-udarowe świetnie sprawdzają się przy skuwaniu podłóg, czy ceramiki, a także przy dłutowaniu ścian w celu wyburzenia. Niektórych może dziwić stosunkowo niska prędkość obrotowa tych narzędzi w porównaniu do wiertarek, jednak zmniejszona prędkość jest konieczna, by pokonywać większe opory pracy. Ważną funkcjonalnością w profesjonalnych młotach obrotowo-udarowych są systemy regulacji drgań, które zwiększają komfort użytkowania i zmniejszają zmęczenie związane z długą pracą narzędziem.

Najważniejsze parametry młotów obrotowo-udarowych

Z pewnością najważniejszym parametrem, jakim kierują się kupujący jest moc urządzenia. W młotach przeznaczonych do amatorskiego użytku domowego wynosi ona zwykle około 600 W. W młotach profesjonalnych jest ona nawet dwukrotnie większa. Bardzo ważnymi parametrami są również: prędkość obrotów, częstotliwość udaru, energia pojedynczego uderzenia oraz oczywiście gabaryty urządzenia.

Młot udarowo-obrotowy, a wiertarka z udarem

Udar to system polegający na wytwarzaniu rytmicznych drgań, które przekazywane są na narzędzie. Może być wytwarzany metodą pneumatyczną, hydrauliczną lub mechaniczną. W wiertarkach zazwyczaj wykorzystywany jest udar mechaniczny, przez co wiertarkę należy podczas pracy dociskać. W młotach udarowo-obrotowych wykorzystuje się natomiast udar elektropneumatyczny, dzięki któremu narzędzie wystarczy trzymać i lekko popychać w miarę kłucia ściany bez wkładania w to dużej siły. 


[profiler]
Memory usage: real: 43253760, emalloc: 42136384
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem